| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 8 |
| Connector Type | Header |
| Gender | Male |
| Packaging | Reel |
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 2 mm |
Stock: 12
Distributors
pcbx
Unit Price$0.28042
Ext.Price$0.28042
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.28042 | $0.28042 |
| 10 | $0.24840 | $2.48400 |
| 50 | $0.22003 | $11.00150 |
| 100 | $0.19935 | $19.93500 |
| 500 | $0.18061 | $90.30500 |
| 1000 | $0.16364 | $163.64000 |
| 3000 | $0.15233 | $456.99000 |
| 5000 | $0.14181 | $709.05000 |
